
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
TÁJÉKOZTATÓ
Az Európai Bizottság az Európai Kutatási Végrehajtó Ügynökséggel (REA) együttműködésben 2023. február 1-2. között tájékoztató napokat szervez a mezőgazdasági termékekre vonatkozó 2023. évi európai uniós promóciós intézkedésekkel kapcsolatos pályázati lehetőségről.
Az online tájékoztatás célja, hogy segítséget nyújtson a potenciális pályázóknak és a magyar agrárium szereplőinek az uniós promóciós támogatási rendszer 2023. évi pályázati elemeiről, ezáltal ösztönözve a sikeres pályázatok kidolgozását és benyújtását.
A szervezők különös hangsúlyt helyeznek a következő témákra:
A tájékoztató napok részletes napirendje az alábbi linken érhető el: https://infoday-agri-calls-for-proposals2023.b2match.io/
Az eseményre történő regisztrálást január 25-ig lehet megtenni. Amennyiben mégsem tudnának részt venni az online tájékoztató napokon, úgy az előadások anyagai utólag elérhetőek lesznek a REA honlapján.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.