Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!
Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén!
Azért döntöttek a határidő egyhetes meghosszabbítása mellett, hogy az idén élessé vált új uniós agrártámogatási rendszer ne okozzon gondot a termelőknek - jelentették be az agrártárca mai tájékoztatóján. Az úgynevezett egységes kérelmeket eredetileg május 15-ig lehetett volna szankciómentesen benyújtani, az egyhetes hosszabbítással azonban a határidő május 22-re módosult. Ezzel párhuzamosan az MTI szerint június 15-re változtatták azt az időpontot, ameddig az új határidő lejártáig beadott kérelmeket szankciók nélkül módosítani lehet. Május 22-e utáni kérelembenyújtásnál azonban a gazdálkodóknak járó támogatást munkanaponként egy százalékkal csökkentik.
Május 12-ig a múlt évihez hasonló területre és számban igényeltek a gazdák támogatást - közölte Gyuricza Csaba, az MVH elnöke. Tavaly május 12-ig mintegy 4,3 millió hektárra, míg az idén 4,5 millió hektárra kért támogatást 149 ezer, illetve 154 ezer gazdálkodó, azaz ennyi kérelmet nyújtottak be, illetve vontak kitöltés alá.
Mint ismert, korábban az Európai Bizottság tette lehetővé, hogy a tagországok az idén saját döntésükkel legfeljebb egy hónapig meghosszabbíthassák a kérelembenyújtások szankciómentes határidejét. Ezzel kapcsolatban az MVH a beadási időszak április elejei megnyitásakor még úgy foglalt állást, hogy veszélyeztetheti az agrártámogatási előlegfizetések október közepi megkezdését, ha abeadási határidőt meg kellene hosszabbítani.
Az uniós szabályozás szerint a tagországoknak arra van lehetőségük, hogy az úgynevezett területalapú alap- és zöldítési támogatások 50 százalékát október 16-tól kifizethessék. A tárca most úgy nyilatkozott, hogy az előlegre október 16-tól számíthatnak a gazdák..











