Folytatódik a Vidék Kaland program a mezőgazdaság iránt érdeklődő fiataloknak

agrarszektor.hu
Az Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége - AGRYA - az Európai Bizottság támogatásával, tavasszal indította el a Vidék Kaland programot, mely most ősszel szakmai utakkal folytatódik.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

Októberben és novemberben három magyarországi és egy ausztriai tanulmányúton vehetnek részt azok a 18-35 év közötti városi fiatalok, akiket a szervezet a pályázatok alapján kiválaszt, hogy az utak végén bemutathassák a városiaknak a mezőgazdaság működését, társadalmi szerepét -  számol be a kormány.hu

Az AGRYA program első részében 30 városi fiatal egy hétig kísérhette figyelemmel egy fiatal gazda életét, munkáját, ez augusztusban lezárult.
A nagy sikerű kezdeményezésről beszámolt az országos média, sőt, az egyik résztvevőhöz V. Németh Zsolt vidékfejlesztési felelős államtitkár is ellátogatott. A program résztvevői a www.vidékkaland.hu oldalon számolnak be tapasztalataikról.

Az őszi, második széria két napos, az Észak-alföldre, a Dél-alföldre és a Nyugat-Dunántúlra szervezett szakmai utakból áll majd, a fiatalok minden út során minimum öt, növénytermesztéssel, kertészettel és állattenyésztéssel foglalkozó gazdaságot tekintenek majd meg. November közepén pedig ellátogathatnak Ausztriába, ahol összehasonlíthatják az ottani mezőgazdasági gyakorlatot a hazaival.

A jelentkezés szeptember 23-ig lehetséges, az AGRYA minden útra 16, összesen tehát 64 pályázót választ ki.

A pályázati felhívás és a jelentkezési ív az oldal alján levő linkekről letölthető, innen.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Fito kalauz napraforgóban (x)

Az aszályos időjárás miatt napraforgó kelések igen heterogének. Van négy leveles és szikleveles napraforgó is. Ez megnehezíti a gyomirtások tervezesét és ezt a helyzetet az esetleges fitotoxikus tünetek tovább fokozhatják.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. május 12. 16:29