Kiakadtak a portugálok: több száz vadat mészárolt le egy csapat vendégvadász

Kiakadtak a portugálok: több száz vadat mészárolt le egy csapat vendégvadász

agrarszektor.hu
Felháborodtak a portugál tisztviselők, miután kiderült, hogy spanyol vadászok több mint 500 szarvast és vaddisznót mészároltak le az ország közepén található vadászati övezetben, írta meg a Telex a BBC értesülései alapján.

Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!

Jelentkezzen vagy jelölje kollégáját, barátját, ismerősét a Portfolio Agrárdíjaira!

A decemberi Agrárszektor konferencián immár 11. alkalommal adjuk át 10 kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.

Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!

João Fernandes környezetvédelmi miniszter szerint a 16 spanyol vadász által elkövetett mészárlás olyan "környezeti bűncselekmény, amiért felelősségre kell vonni őket". A mészárlás feltehetően a fővárostól, Lisszabontól 40 km-re, az Azambuja közelében lévő Torre Bella vadászövezetben történt, írta meg a Telex. A vadászok később posztoltak is Twitteren az állatokról.

Az 1100 hektáros részt a lap szerint elkerítették, így a területen lévő 540 állatnak nem volt lehetősége elmenekülni sem. A Környezetvédelmi Minisztérium keddi nyilatkozatában kijelentette, hogy "az állatok válogatás nélküli lemészárlásának semmi köze a vadászathoz, amelynek olyan gyakorlatnak kéne lennie, mely hozzájárul a biológiai sokféleség és az ökoszisztéma fenttartásához".

Címlapkép forrása: TVG és a Radio Galega portugál tudósítója

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Majd a mázsa megmondja! (x)

KWS repcehibridek: piacvezető stabilitás, modern genetika és kiemelkedő terméseredmények 2025-ben is.

EZT OLVASTAD MÁR?