Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
A német hatóságok pénteken erősítették meg, hogy az országban 1988 óta először diagnosztizáltak száj- és körömfájást. A rendkívül fertőző betegséget egy Berlin külvárosában tartott vízibivaly-csordában fedezték fel. A száj- és körömfájás elsősorban a párosujjú patásokat, köztük a szarvasmarhákat, sertéseket, juhokat és kecskéket érinti. A betegség tünetei közé tartozik a láz és a szájüregben megjelenő hólyagok. Bár az emberre nem jelent közvetlen veszélyt, az emberek is terjeszthetik a kórokozót. A helyi hatóságok azonnali lépéseket tettek a járvány terjedésének megakadályozására.
Az érintett állatokat már elaltatták
- közölték a helyi illetékesek.
Emellett egy 3 kilométeres kizárási zónát és egy 10 kilométeres megfigyelési zónát hoztak létre a fertőzés gócpontja körül. A szövetségi mezőgazdasági minisztérium szóvivője a kormány szokásos sajtótájékoztatóján elmondta:
Ezekből a zónákból nem lehet több terméket vagy állatot kivinni.
A helyi hatóságok jelenleg is vizsgálják a fertőzés eredetét, de sem szövetségi, sem nemzetközi szinten nem terveznek további intézkedéseket. Németországot és az Európai Uniót hivatalosan száj- és körömfájástól mentesnek ismerik el. Az FLI állategészségügyi kutatóintézet adatai szerint az utolsó németországi megbetegedések 1988-ban fordultak elő. Az FLI tájékoztatása szerint a betegség rendszeresen előfordul a Közel-Keleten, Afrikában, számos ázsiai országban és Dél-Amerikában egyes részein.
Az ezekből az országokból illegálisan behozott állati termékek veszélyt jelentenek az európai mezőgazdaságra
- figyelmeztetett az intézet.