Hogyan juthatunk agrártámogatásokhoz 2026-ban?
A Portfolio Csoport Agrárium 2026 Konferenciája a tavasz egyik legjelentősebb agrárszakmai eseménye. Olyan évindító jellegű rendezvény, amely arra törekszik, hogy bemutassa mindazokat a lényeges szabályozási, piaci, támogatási, finanszírozási és jövedelmezőségi változásokat, amelyek meghatározzák az agrárgazdasági szereplők tevékenységeit 2026-ban.
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők, ökogazdák, fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!
Négy halfaj esetében is tilalom lépett életbe március 2-án, hétfőn 0 órától. Tilos megtartani mérettől függetlenül a balint, a sügért, a süllőt és a kősüllőt. Előbbi hármat április 30-ig, míg utóbbit június 30-ig. A halgazdálkodás és a halvédelem egyes szabályainak megállapításáról szóló 133/2013. (XII. 29.) VM rendeletben foglaltak szerint, ha az első nap szombatra vagy pihenőnapra esik, a tilalom az azt követő munkanapon lép érvénybe.
Ha a tilalmi idő utolsó napja esik szombatra vagy pihenőnapra, a tilalom a közvetlenül megelőző munkanapon végződik. A megállapított fajlagos tilalmi idők az első nap 0 órakor kezdődnek és az utolsó nap 24. órájában végződnek. Így összesen már hat halfaj áll védelem alatt: a sebes pisztráng tilalmi ideje október elsején kezdődött, és március 31-én ér véget, a csukáé pedig február 2-től március 31-ig tart.
A Dunán, a Tiszán és a Tisza-tavon 2025. január elsejétől egységes szabályokat vezettek be. Az egyik újdonság az, hogy mindhárom vízterületen a vermelő harcsák védelme érdekében december 1-jétől február végéig a fajra teljes elviteli tilalom vonatkozik, ezzel egészítették ki az országos tilalmat, amely május 4-től június 15-ig lesz idén. A három vízterületen tehát mostantól újra lehet harcsázni egy hónapig.










