Ez a jövő Magyarországon is? Jönnek az új technológiák a földekre
A november 21-i, „A jövő agráriumának konferenciája” alcímet viselő rendezvényen több száz szakmai érdeklődő vett részt.
A november 21-i, „A jövő agráriumának konferenciája” alcímet viselő rendezvényen több száz szakmai érdeklődő vett részt.
Olyan precíziós mezőgazdasági szakmérnökökkel beszélgettünk, akik gazdálkodási gyakorlata valamilyen szempontból különleges.
A kameraképek révén tanulja meg a mesterséges intelligencia a helyes súly becslését, a szoftver máris 97 százalékos pontossággal dolgozik.
A digitális eszközök már a legelőre alapozott húsmarhatartásban is komoly támogatást nyújtanak.
A digitális szekvencia információkból származó haszon megosztása tette lehetővé a Covid-vakcina gyors kifejlesztését is.
Gazdálkodási naplóról és térinformatikai tudásra alapozott döntéstámogatásról is beszélgettünk Nagy Edina agrár szaktanácsadó és növényorvos szakemberrel.
Az mezőgazdaság és az élelmiszeripar kihívásaira keres újszerű megoldásokat a NAK programja.
Ha jön az eső, úgy lehet segítséget kérni a szomszédtól, mintha autómegosztót használnánk.
Bevezetésre kerül a digitális tápértékjelölési rendszer a magyar borászati termékek esetében.
A KAP stratégiai tervvel összhangban már készül az új digitális átállást elősegítő pályázati kiírás.
Az Ezért kincs az agráradat sorozatban ebben az évben a nőké lesz a főszerep, az idei részekben velük beszélgetünk az agrárdigitalizációs témákról.
Az egyre több lehetőséggel bővülő myKWS programot Molnár Dániel, a Bayer FieldView rendszerét a digitalizáció és növényélettan összefüggésében Hajdu Attila mutatja be.
Miért öntenek ma eurómilliókat digitális erdőkbe? Vajon a magyar erdészetek is tudnának a karbonkredit-piacból profitálni?
Az idei PREGA Konferencia fő témái a hazai mezőgazdaság jövője és kilátásai lesznek.
Továbbra is az energiaárak jelentik a legnagyobb kihívást a hazai vállalkozóknak.
Az MI azt a célt szolgálja, hogy a legjobb genetikai potenciállal bíró vonalakat az adott nemesítési kritériumoknak megfelelően választhassák ki.
A dánok, a hollandok, az írek nemcsak azért járnak elől, mert az együttműködésben több száz év előnyük van, hanem azért, mert az innovatív és kooperációs megoldásokban erősek.
A következő években a - mesterséges intelligenciával támogatott - drónok használatának rohamos növekedése várható az élet minden területén.
Digitális agrárinnováció startup-céget alapított az Óbudai Egyetem a baromfitartás rendszerének javítása érdekében.
A fenntarthatósági megfelelések egyrészt bizonyos összefüggésekben megnyugvást adnak, de egyre nehezebb körülményeket teremtenek gazdálkodóknak.
Parányi rágcsáló formálja át a szántóföldeket, mindenütt különös nyomokat hagy maga után.
Lényegesen egyszerűbb lesz a gazdák dolga, az állathangok értelmezésében is segít a mesterséges intelligencia.
A szakértők szerint most már nem történhetne meg a két évvel ezelőtti pánik a műtrágyapiacon, mert magasabbra került az ágazat ingerküszöbe.
Az olyan innovációk, mint a mesterséges intelligencia, a drónok és a precíziós gazdálkodás, egyre nagyobb szerepet kapnak az agráriumban.
20 év után pont kerülhet az Európai Unió és a Mercosur-országok közötti kereskedelmi megállapodásra.