Súlyos árat fizethet, aki lebetonozta az udvarát: ezt sok magyar nem is tudja
A MATE új kutatása a beépített felületek és a talaj vízgazdálkodási kapcsolatát vizsgálta.
A MATE új kutatása a beépített felületek és a talaj vízgazdálkodási kapcsolatát vizsgálta.
Nemzetközi kutatás segítheti a klímaváltozáshoz jobban alkalmazkodó erdők kialakítását.
Dombovári Márk Imrét az Állami Ménesgazdaság Szilvásvárad működésének biztosításáért felelős miniszteri biztossá nevezték ki.
A botos kölönte az Európai Unió élőhelyvédelmi irányelve alapján közösségi jelentőségű, Magyarországon és Romániában is védett.
Csányi Sándor, az OTP elnöke lemondott a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemekért Alapítvány kuratóriumi elnöki tisztségéről.
Új kutatási eredményeket tárnak fel a MATE kutatói a középkori Vátyon falu mezőgazdaságáról.
A hőhullám az állatokat is megviseli, ráadásul a hőstressz egyre súlyosabb pénzügyi nehézségeket jelent az állattartó gazdaságoknak.
A magyar mezőgazdaság nem tekinthető ütésállónak, a változtatásra pedig már nincsenek évtizedeink.
A klímaváltozáshoz történő alkalmazkodás egyik szükséges eleme a stressztűrő növényekre való váltás.
Gyuricza Csaba: nem az ukrán gabona a legnagyobb problémánk, hanem hogy nincs az országnak agrárstratégiája.
A MATE Akvakultúra és Környezetbiztonsági Intézetének Halászatfejlesztési Tanszékén szaporítottak először dunai ingolákat.
A MATE szakértői több nemzetközi szakemberrel együtt megoldási lehetőségeken dolgozik az afrikai sertéspestis (ASF) visszaszorítása érdekében.
Óriási előny lenne az élelmiszer-ellátási lánc különböző szereplőinek releváns és megbízható adatokkal történő összekapcsolása.
A MATE kutatói elsőként mértek örök vegyületeket a Fővárosi Vízművek Zrt. hálózatán
A MATE Alapítványának kuratóriumi elnöke szerint az alapítványi modell révén előrelépés történt az egyetem életében.
Kiemelt figyelmet kap az élelmiszer-ellátás biztonság, az aszálykárok és árvizek elleni védekezés, valamint a modern technológiák.
Korábban még egyetlen magyar egyetem sem került be saját szakterületének első száz helyezettje közé.
Jelentős mérföldkövet sikerült elérni, a pozitív hatások már most érezhetők.
A MATE ismét elindítja az ömlesztett mezőgazdasági termények raktározásáról szóló képzését.
Cél, hogy Gödöllőn legyen Európa legszebb, legkomplexebb agráregyetemi tudományos és kulturális központja.

Az idei év ismét megmutatta, hogy a korábban bevált technológiák egy része egyszerűen már nem működik a megváltozott időjárási körülmények között.
A költségvetés, az emberi egészség és az élővilág szempontjából is lenne kedvezőbb alternatíva.
Néhány évvel ezelőtt még viszonylag ritkán találkoztunk velük, de mostanában szinte nincs olyan veteményes, ahol nyár végére ne bukkannának fel.
Bár a repcemag termelői ára csökkent augusztus első hetében az előző évhez képest, az ipari napraforgómagé növekedett.
A vízhiány miatt a halgazdaságok már nem tudják újratölteni a korábban karbantartás miatt lecsapolt tavaikat.