Benzinkúton csapott le a NAV a tyúkárusokra

MTI
Nyugta nélkül adtak el harminc tyúkot a fináncoknak.

Adószám és nyugta nélkül adtak el 30 tyúkot pénzügyőröknek és az élelmiszerhatóság munkatársainak árusok egy zalaegerszegi benzinkútnál - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Nyugat-dunántúli Regionális Vám- és Pénzügyőri Főigazgatóságának sajtóreferense.

Cséve Szabolcs közölte: a NAV zalai pénzügyőrei és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal munkatársai (NÉBIH) közös ellenőrzést végeztek Zalaegerszegen. A NÉBIH ellenőrei újságban hirdetett tojó hibrideket rendeltek meg telefonon, a tyúkok átadásának helyszíneként egy zalaegerszegi benzinkutat jelöltek meg.

A töltőállomás parkolójában az ellenőrök az előre megrendelt 30 darab tyúkért 36 ezer forintot fizettek, de nyugtát nem kaptak. Kiderült, hogy a szárnyasokat értékesítő árusok az adószámhoz kötött, adóköteles tevékenységüket adószám hiányában végezték.

A sajtóreferens hozzátette: az adószám hiányában folytatott gazdasági tevékenység miatt 200 ezer forint mulasztási bírságot is kiszabhat a NAV.

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Talajkezelések búzavetés előtt (x)

Kukorica vagy kalászos után vetett kalászosokban a Fuzárium fajok szaporító képletei a talajban felszaporodhatnak, elsősorban a talajban található növényi maradványokon telelnek át.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?