Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!
A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!
A tehergépkocsi az okmányok szerint mandarint szállított Spanyolországból Szlovákiába, így nem volt egyértelmű, hogy mit keres a szállítmány Budapeste - közölte Suller György Attila, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szóvivője. A vizsgálatnál kiderült, hogy a szállított 17 tonnányi, 2 millió forint értékű mandarinból majdnem 12 tonna jelöletlen, ismeretlen eredetű.
A lefoglalt déligyümölcsöket a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) munkatársai a helyszínen azonnal megsemmisítették. Az EKÁER-szám hiánya miatt, a rendszer próbaüzemére való tekintettel, a pénzügyőrök nem szabtak ki mulasztási bírságot, csak figyelmeztették az adózót.



