Czerván: kétszeresére nőhet az agrárexport

agrarszektor.hu
Megduplázható a magyar agrárexport tíz éven belül a Földművelésügyi Minisztérium szerint Így a hazai kivitel elérheti az évi 15-16 milliárd eurót is.

Míg 2010-ben a hazai agrárkivitel 5,8 milliárd eurót tett ki, addig a múlt évben elérte a 8,0 milliárd eurót - mondta egy szakmai tanácskozáson az MTI szerint Czerván György, a tárca államtitkára. Az aktívum 2010-ben 2,1 milliárd euró volt, 2016-ban 2,8 milliárd euróra emelkedett. Az idei év első hét hónapjában Magyarország agrárexportja 5,11 milliárd euró volt, csaknem 14 százalékkal haladta meg az előző év hasonló időszakának kivitelét. Az adott időszak többlete 1,9 milliárd eurót tett ki, szemben az előző év hasonló időszakában regisztrált 1,6 milliárd euróval.

A tárca prognózisai szerint a hazai agrárexport tíz év alatt megkétszerezhető, így elérheti a 15-16 milliárd eurót. A napokban hasonló lehetőségekről beszélt Csányi Sándor OTP elnök-vezérigazgató, aki azt is bejelentette, hogy a bank saját agrárjavaslatokat dolgoz ki.

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Kullancsok ellen okosan (x)

A kullancsok jelenléte ma már nemcsak az erdőkben, hanem kertekben, parkokban és játszótereken is veszélyt jelenthet.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?