Hogyan juthatunk agrártámogatásokhoz 2026-ban?
A Portfolio Csoport Agrárium 2026 Konferenciája a tavasz egyik legjelentősebb agrárszakmai eseménye. Olyan évindító jellegű rendezvény, amely arra törekszik, hogy bemutassa mindazokat a lényeges szabályozási, piaci, támogatási, finanszírozási és jövedelmezőségi változásokat, amelyek meghatározzák az agrárgazdasági szereplők tevékenységeit 2026-ban.
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők, ökogazdák, fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!
Lengyelországban a zeller nagykereskedelmi ára szeptember eleje óta jóval magasabb, mint az előző öt év bármelyikében, sőt, február elején az eleve rekordot jelentő szintről még tovább emelkedett. Jelenleg a mosott, zsákos kiszerelésű zeller ára a nagybani piacokon 3,00-3,30 PLN/kg (290-320 Ft/kg) között mozog, ami azt jelenti, hogy a tavalyi árszintnél csaknem 60%-kal drágább - írja a FruitVeB.
Ennek egyik oka kétségtelenül a 2021-eshez hasonlóan kis termés. Ilyen esetben az áremelkedést az olcsó export beáramlása akadályozhatja meg, ám az idei termés nem csak Lengyelországban volt kisebb a szokásosnál, hanem Hollandiában is, márpedig a lengyel piacon az utóbbi években elsősorban a holland áru szélesítette a kínálatot. Vámhivatali adatok szerint a Hollandiából származó zeller importja növekedést is mutat, ám nem olyan mértékben, hogy ez komolyan befolyásolhatná a lengyelországi árszinteket. A második legfontosabb partner Spanyolország, ahonnan már az október-novemberi időszakban több áru érkezett a szokásosnál, de ez a mennyiség is eltörpül a kínálati hiány mértékéhez képest.










