Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
A selyemfényű puszpángmolynak évente három nemzedéke alakul ki Magyarországon, a legutolsó nemzedék hernyó alakban, az általuk szőtt levelek között, általában a hajtásvégeken telel át. Általában tavasszal kezdi el károsítását, 9-10 fok körüli hőmérséklet esetén ugyanis az áttelelt lárvák aktivizálódni kezdenek. A hirtelen jött meleg hatására, idén már megjelent a kártevő a buxusokon, és elsősorban a naposabb részeken már megtalálhatjuk a kis hernyókat.

Érdemes időben elkezdeni a védekezést, a selyemfényű puszpángmoly ugyanis képes napok alatt tarra rágni a növényeket. Ha meg szeretnénk ettől védeni a buxusainkat, akkor már kora tavasztól, őszig érdemes a folyamatos növényvédelem. A védekezés alapja, hogy minél hamarabb észleljük a kártevőt, és felszívódó rovarölőszert, illetve tapadásfokozót is használjunk ellene. Több III. kategóriás növényvédő szer is használható, ilyenek az acetamiprid és a deltametrin hatóanyag tartalmú rovarölő szerek. Érdemes a bokrokat alaposan kívül belül, lehetőleg nagynyomású permetezővel átfújni.