Kegyetlen időjárás jön a hétvégén: több mint 40 fok is lehet itthon

Kegyetlen időjárás jön a hétvégén: több mint 40 fok is lehet itthon

MTI
Szárazföldünket nyugat felől frontok érik el, ám ezek inkább csak az északnyugati, északi tájakra hoznak felfrissülést, kontinensünk belsőbb részén, illetve a déli-délkeleti felén tombol a nyár, a csúcsértékek nagy területen meghaladják a 35 fokot. Hőzivatarok - nagyobb számban a nappali órákban - a kánikula által érintett tájakon is előfordulnak, de az Északi-tenger felett örvénylő ciklon hidegfrontja mentén, amely Skandináviától egészen a Kárpátok északi vonulatáig lenyúlik, sokfelé fordulnak elő záporok, zivatarok, helyenként intenzívebb, hevesebb cellák is képződnek. A front mögött hűvösebbre fordult az idő, a Brit-szigetek és Norvégia egyes részein 20 fok körüli maximumok a jellemzőek.

EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!

A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára. 

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!

Ezzel szemben a Kárpát-medencében péntekre tovább fokozódik a hőség, a csúcsérték néhol már a 40 fokot is meghaladhatja. Általában kevés fátyol- és gomolyfelhőre számíthatunk, a nappali órákban sok napsütéssel. A gomolyfelhő-képződés erőteljessé válhat, és elszórt jelleggel kialakulhatnak záporok, zivatarok, amelyeket lokálisan intenzív csapadék és erős vagy viharos erejű széllökés kísérhet. A szél zivataroktól függetlenül csak néhol élénkül meg. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 18 és 26 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken 34 és 41 fok között várható, az Alföldön lesz a legmelegebb.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Egy technológiai csomag - Számtalan előny (x)

‎Soha nem volt ilyen egyszerű kipróbálni a navigációt és elindulni a precíziós gazdálkodás felé. A gép korától és márkájától függetlenül a John Deere megoldásával most beléphet a precíziós világba.

EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. január 28. 18:34