Már a Honvédséget is bevetették a Vas megyei tűz megfékezésére

Már a Honvédséget is bevetették a Vas megyei tűz megfékezésére

MTI
A Magyar Honvédség helikopterét is segítségül hívták a napok óta tartó Vas vármegyei tűz oltásában. A mintegy 300 hektáron tomboló tüzet tegnap látszólag megfékezték, de mára újra lángra kapott a kiszáradt növényzet.

Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!

A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.

Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!

A minisztérium közleménye emlékeztetett arra, hogy Vas vármegyében, Csönge és Kenyeri környékén két napja hatalmas tűz van.

A lángokat több vármegye tűzoltói oltják, a honvédség a légi oltási képességével kapcsolódott be, a szolnoki MH Kiss József 86. Helikopterdandár egy Airbus H225 többcélú helikoptere segíti az oltást.

A Magyar Honvédség légi oltási képességét számos alkalommal veti be itthon és külföldön egyaránt. Legutóbb ugyanez a típus júliusban Észak-Macedóniában adott támogatást az erdőtüzek oltásában - mondta Bali Tamás dandártábornok.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?