Idén először 3 napos az Agrárszektor 2024 konferencia!
A Portfolio Csoport év végi Agrárszektor Konferenciája ma már az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény a hazai agrárgazdaságban. A rendezvény exkluzivitását és különlegességét az adja, hogy egyedülállóan átfogó és részletes módon jeleníti meg a mező- és élelmiszergazdaságot érintő legaktuálisabb témákat. A rendezvényre idén először konferencia előesttel is készülünk!
Regisztráljon most még EARLY BIRD áron!
Mintha nem is egy ország lenne Magyarország nyugati és keleti fele, annyira jelentős hőmérsékleti eltéréseket tapasztalhatunk ma. A betörő hidegfront magyarázza a jelenlegi helyzetet, de általános jelenség, hogy - kisebb mértékben - mindig van különbség.
Az ország egyik és másik vége között hagyományosan vannak eltérések, ez sok szempontból érthető is.
A Dunántúl nyugati részén érvényesül az Alpok hatása, befolyásolják az időjárást az országba Győr környékén betörő szelek, valamint a Balaton és a Bakony, illetve a Tapolca környéki hegyek is. Az Alföldön általában a Délvidék felől érkező hatások dominálnak, a síkvidék nyaranta kedvez a felmelegedésnek és régóta megfigyelhető, hogy a nyugatról érkező csapadék csak részben, vagy sehogy sem ér el az ottani tájakra.
Hidegfront a Duna vonaláig
A mostani, nyugat felől érkező hidegfront azonban látványos darabot harapott ki a Dunántúlból és egyelőre az Alföld felé tart, ahol még nem érvényesülnek a hatásai.
Az Időkép hőtérképe szerint péntek délelőtt a Vas megyei Sárváron 6, míg a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Csengeren 26 fok volt.
Figyelemreméltó, hogy Sárvár jobbára sík vidéken fekszik, ám a Dunántúl magasabban fekvő pontjain ennél is hidegebb van.
A dobai Szent-István kilátónál csak 5, az Írottkő Natúrparkban található Kendig csúcson csak 2 fok volt péntek délelőtt.