Megvan, mikor tér vissza a meleg az országba: erre jobb lesz felkészülni

Megvan, mikor tér vissza a meleg az országba: erre jobb lesz felkészülni

agrarszektor.hu
Szerdán újra 20 Celsius-fok fölé megy a hőmérséklet itthon. Nem csak nedvesebb, enyhébb légtömegek is érkeznek Magyarország fölé: délen újra elég lehet egy póló - írta meg az Időkép.hu.

Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!

Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!

Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! 

Míg ma reggel Zabaron -7,5 Celsius-fokban kaparhatták az emberek a jeget a szélvédőkről,  addig keddre virradóra már csak az északi, északkeleti völgyekben fagyhat, a hét előrehaladtával pedig nem csak egyre nedvesebb, hanem egyre enyhébb légtömegek árasztják majd el hazánk térségét. Ennek köszönhetően egyre több felhő lesz közöttünk, így az éjszakai fagyok is megszűnnek: a szerda már mindenütt fagymentesnek ígérkezik, mi több, 5-13 Celsius-fok közötti minimumokra lehet számítani.

Szerdán az ország déli felén már sokfelé elérheti a hőmérséklet a 20 Celsius-fokot, míg az északkeleti részeken még tartani fogja magát a hűvösebb idő: ott akár 10 Celsius-fokkal is hidegebb lehet. Csütörtökre már megszűnik ez a hatalmas kontraszt: aznap már északkeleten is kicsit enyhülni fog az idő, 15-23 Celsius-fok közötti csűcshőmérsékletre számíthatunk. Csütörtök estétől egy hullámzó frontrendszer közelíti meg az országot, amelynek átvonulása helyenként kiadós esőt, viharos széllökéseket is hozhat, még akár az ég is megdörrenhet.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

ARASZ Gazdálkodási Napló és Farm menedzsment! (x)

Az elmúlt évek tapasztalatait felhasználva az Arasz komoly segítség volt a Gazdálkodási napló és az EGN beadás követelményeinek való megfelelésben a gazdálkodások adminisztrációs terheinek csökkentésében.

EZT OLVASTAD MÁR?