Óriási esőre figyelmeztetik a magyarokat: durva időjárás lehet ma itthon

Óriási esőre figyelmeztetik a magyarokat: durva időjárás lehet ma itthon

agrarszektor.hu
Jelentős mennyiségű eső várható pénteken, 24 óra alatt több mint 20 mm csapadék hullhat. Emellett zivatarok előfordulása miatt is figyelmeztetés van érvényben négy megyében, ezeken a területeken elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat!

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

A HungaroMet Zrt. tájékoztatása szerint ma a naptári nap szerinti csapadékösszeg átlagosan ~ 15-30 mm körül alakulhat az országban. 30 mm feletti csapadék északkeleten (nagyobb eséllyel Szabolcsban) hullhat. Péntek reggeltől, késő délutánig előbb a Dél-Alföldön, majd napközben elsősorban az Alföld keleti részein villámtevékenység is kísérheti az intenzív záporokat.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Hogyan kezeld kíméletesen a termést? (x)

A szántóföldi növénytermesztés kihívásaira keresi az ország a választ. Egyértelmű a szakmában, hogy a minőség fokozására ma már nem a piaci előny megszerzése miatt szükséges, hanem létkérés.

Támogatott tartalom

Egy bio lépéssel a peronoszpóra előtt (x)

A peronoszpóra a szőlő egyik meghatározó gombabetegsége. A fertőzésnek kedvező helyzetben és megfelelő védelem nélkül károsítása nyomán akár 80–100%-os lomb- és fürtkár is kialakulhat.

EZT OLVASTAD MÁR?