Visszatért a fagy Magyarországra: ennyire hideg már rég volt itthon

Visszatért a fagy Magyarországra: ennyire hideg már rég volt itthon

agrarszektor.hu
Ennyi volt a kellemes tavaszi időjárás? A következő napokban átmenetileg visszatérnek a fagyok: akár -5, -10 fok is lehet.

EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!

A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára. 

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!

Már jó ideje pedzegetik az időjáársi modellek a holnapi hidegbetörést, amelynek nagyon sokan nem fognak örülni. Érthető, hiszen Sándortól, Józseftől és Benedektől már mindenki a meleget, az igazi tavaszt várná - főleg, hogy a magyarok már belekóstolhattak a kellemes időbe az elmúlt időszakban - olvasható az Időkép.hu oldalán. Most viszont újra visszaköszönnek a hajnali fagyok, olyannyira, hogy keddre virradóra a derült időben szinte mindenhol fagyni fog, -6, -1 fokig hűlhet le a levegő, de a fagyzugokban ennél még hidegebb is lehet: -8, -10 fok sem kizárt. Szerdán hajnalban maradnak az erősebb fagyok, -1 és -9 fok közötti hideg várható, s még csütörtökön reggel is marad a deres idő. Pénteken már csak az északi és keleti részeken hűlhet fagypont alá a levegő, hétvégére pedig már enged szorításából a hideg: szombaton és vasárnap már sehol sem fog fagyni.

Az elmúlt napok időjárását alakító hullámzó frontrendszer távozik a térségből, helyét egyre inkább a az ország fölé helyeződő magasnyomás veszi át, észak-északkelet felől pedig megkezdődik a hideg beáramlása. A tavaszi fagyok során könnyedén károsodhatnak a már bimbózó, virágzó gyümölcsfajták, mint például a korai sárgabarackok vagy cseresznyék, ezért ha ezek már virágzásban vannak, nem szabad elfelejteni gondoskodni a védelmükről!

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Egy technológiai csomag - Számtalan előny (x)

‎Soha nem volt ilyen egyszerű kipróbálni a navigációt és elindulni a precíziós gazdálkodás felé. A gép korától és márkájától függetlenül a John Deere megoldásával most beléphet a precíziós világba.

EZT OLVASTAD MÁR?