Az intézmény csütörtökön a Facebook-oldalán azt írta: júniusban 16 természetes eredetű földrengést és 116 bányarobbantást regisztráltak a Kárpát-Pannon régióban. Hozzátették, a hónapban egy lakossági észlelésekkel járó földrengés pattant ki, amelyet főleg Győrben éreztek, június 24-én este. A szeizmológiai obszervatórium korábban azt közölte, ez a rengés 2,5-ös a földrengés magnitúdójú volt.

Megmozdult a föld a magyar határnál: többen is érezték a rengést
2,5 magnitúdójú földmozgás volt, amit a lakosság az epicentrum közelében érezhetett.









