Nem kegyelmez a vihar a hétvégén, erre mindenkinek fel kell készülnie

Nem kegyelmez a vihar a hétvégén, erre mindenkinek fel kell készülnie

agrarszektor.hu
Esősen, zivatarosan búcsúzik szeptember második hete. Helyenként 20 milliméternél is több eső eshet, a tartósan csapadékos tájakon 20 fok alatt marad a hőmérséklet.

Extra Early Bird jegyek az Agrárszektor 2025 konferenciára!

Szerezze meg jegyét most még Extra Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! A konferencia értékelést ad az agrárium helyzetéről, egyúttal pedig felvázolja az ágazat előtt álló rövid- és hosszú távú fejlesztési és kitörési lehetőségeket, illetve bemutatja a vállalkozások üzleti döntéseihez szükséges mértékadó prognózisokat.

Egy hullámzó hidegfront rontja el az időjárást vasárnapra, amely nyugat felől érkezik térségünkbe. A szombati nyárias időt követően vasárnap már az esernyőkre, esőkabátokra lesz szükség, szinte az egész országban várható csapadék, többfelé kiadós, 10-20 milliméternyi eső eshet, sőt az intenzívebb záporok, zivatarok által érintett tájakon 20 milliméternél is több összegyűlhet - írja az Időkép

Esőre, záporra, zivatarra már a hajnali órákban lehet számítani nyugaton és északon, északkeleten, majd napközben egyre többfelé megnyílnak az égi csatornák, legkésőbb a Tiszántúl délkeleti részén. A front előtt itt még 25-27 fokig melegszik a levegő, máshol nem lesz több 18-24 foknál, a 20 fok alatti értékeket a tartósabban csapadékos tájakon mérhetjük. A kezdetben déli-délnyugati szél egyre többfelé fordul majd északnyugatira, többfelé erős, zivatarok idején viharos lökések kísérhetik. A front mögött hétfőre megnyugszik az idő, kellemes kora ősz jön 20-25 fokos maximumokkal.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. szeptember 13. 05:59