Újpesten 36,5 fokig emelkedett a hőmérséklet, ami 0,7 fokkal múlta felül a 19 évvel ezelőtti, 2007-es rekordot. Akkor szintén Újpesten 35,8 fokot rögzítettek. Egyelőre a meglévő rekordok nincsenek veszélyben, viszont a hét második felében fölénk húzódik a hőkupola Nyugat-Európa felől. Ekkor már több melegrekord is megdőlhet és a legmagasabb, harmadfokú hőségriadót is elrendelhetik - írja az Időkép.

Hőkupola emelkedik felénk: letarolja Magyarországot a 39 fok
A következő napokban tovább fokozódik a kánikula, vasárnap és hétfőn 39 fokig emelkedhet a hőmérséklet.










