Jó lesz vigyázni: veszélyes 4 órára készülhetnek a magyarok hétfőn

Jó lesz vigyázni: veszélyes 4 órára készülhetnek a magyarok hétfőn

MTI
Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap.

Azt kérték, mindenki fokozottan védekezzen a napsugárzás által okozott leégés ellen. Napközben 11 és 15 óra között kerüljék a napozást, vállat takaró póló, szalmakalap, illetve fényvédő krém használata mindenképpen javasolt - tették hozzá. A várható UV-B-értékek területi eloszlása megtekinthető az alábbi weboldalon - áll a közleményben.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM