
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A Magyar Államkincstár 62/2022. (X.11.) számú KÖZLEMÉNYE az operatív programok végrehajtásának támogatása iránti részleges kifizetési kérelmek benyújtásáról szóló 40/2022. (VI. 9.) számú és az operatív programok végrehajtásának támogatása iránti részleges kifizetési kérelmek benyújtásáról szóló 40/2022. (VI. 9.) számú Magyar Államkincstár Közlemény módosításáról szóló 56/2022. (VII.1) számú Magyar Államkincstár Közlemények módosításáról
I. A módosítás indoka
A zöldség-gyümölcs termelői szervezetekről szóló 50/2017. (X. 10.) FM rendelet módosításáról szóló 32/2022. (X.27.) AM rendelet módosította a zöldség-gyümölcs termelői szervezetekről szóló 50/2017. (X. 10.) FM rendelet 27. § (3) bekezdését.
A jogszabályi környezet változása miatt szükségessé vált az operatív programok végrehajtásának támogatása iránti részleges kifizetési kérelmek benyújtásáról szóló 40/2022. (VI.9.) számú Magyar Államkincstár Közlemény (továbbiakban: 40/2022. (VI.9.) számú Kincstár Közlemény) és az operatív programok végrehajtásának támogatása iránti részleges kifizetési kérelmek benyújtásáról szóló 40/2022. (VI.9.) számú Magyar Államkincstár Közlemény módosításáról szóló 56/2022. (VII.1) számú Kincstár Közlemény (továbbiakban: 56/2022. (VII.1.) számú Kincstár Közlemény) változással érintett részének módosítása.
II. Módosuló rendelkezések
A 40/2022. (VI.9.) számú Kincstár Közlemény „IV. Az operatív program megvalósításához kapcsolódó támogatás - részleges kifizetés igénylése pontjának harmadik bekezdése „A részleges kifizetés iránti kérelmek esetében minden dokumentumot a tárgyévben október 31. 23:59:59-ig, a www.mvh.allamkincstar.gov.hu honlapon keresztül, ügyfélkapus azonosítást (bejelentkezést) követően elérhető elektronikus kérelemkitöltő felületen keresztül, elektronikus űrlapon kell benyújtani, az ezen pontban részletezettek szerint, figyelemmel a jelen közlemény VI. pontjában foglaltakra.” szövegrész helyébe az alábbi szöveg lép: A részleges kifizetés iránti kérelmek esetében minden dokumentumot a tárgyévben november
15. 23:59:59-ig, a www.mvh.allamkincstar.gov.hu honlapon keresztül, ügyfélkapus azonosítást (bejelentkezést) követően elérhető elektronikus kérelemkitöltő felületen keresztül, elektronikus űrlapon kell benyújtani, az ezen pontban részletezettek szerint, figyelemmel a jelen közlemény VI. pontjában foglaltakra.
Továbbá 56/2022. (VII.1.) számú Kincstár Közlemény „II. Módusoló rendelkezések” pontjának harmadik bekezdése „A TSZ az operatív program megvalósított intézkedéseit illetően az uniós és nemzeti forrásból származó támogatási igényére vonatkozóan a részleges kifizetés iránti kérelmét egy adott évben több, mint három alkalommal, tárgyév október 31-ig nyújthatja be a Kincstárhoz.” szövegrész helyébe az alábbi szöveg lép: „A TSZ az operatív program megvalósított intézkedéseit illetően az uniós és nemzeti forrásból származó támogatási igényére vonatkozóan a részleges kifizetés iránti kérelmét egy adott évben több, mint három alkalommal, tárgyév november 15-ig nyújthatja be a Kincstárhoz.”
A 62/2022. (X. 11.) számú Kincstár Közleményével kapcsolatos további részletek az alábbi linken érhetők el: https://www.mvh.allamkincstar.gov.hu/kozlemenyek/-/kozlemeny/62-2022-x-11-szamu-kincstar-kozleme-1
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.