
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Nálunk a legfőbb buktató, hogy a mezőgazdasági szereplők nem kezdik el időben vizsgálni azt, hogy mit fejlesztenek. Egyes szereplők a piacot sem ismerik eléggé - mondta Petri Bernadett, a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda (MFOI) ügyvezető igazgatója a Portfolio Agrárszektor 2024 Konferencián, Siófokon. A szakember beszélt arról is, hogy kell egyfajta fejlettség infrastrukturális téren és biztonság ahhoz, hogy egy gazdálkodó vagy egy élelmiszeripari vállalkozás vezetője arra szánja el magát, hogy innovációba vág és uniós projektet készít elő. Mindezen kívül elárulta azt is, hogy milyen megoldásokra lenne még szükség a magyar agráriumban.
Több videóA precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.