
Figyelmeztetik a gazdákat: egyetlen hiba miatt a teljes kukoricatermés odaveszhet
A gyomirtás elmaradása akár a teljes termés elvesztéséhez is vezethet, de egy rosszul időzített vagy nem megfelelően megválasztott kezelés is jelentős gondot okozhat.
Inváziós tízlábú rákok miatt ázik be a kisföldalatti Budapesten
Az Alapvetés podcast április 23-i adásában Weiperth András hidrobiológus beszél arról, hogy milyen elképesztő károkat képesek okozni itthon az inváziós fajok és mi az, amit ezzel kapcsolatban már az óvodásoknak is tudnia kellene.
Teljes adás itt https://www.youtube.com/watch?v=x72KoczJb2Y
Témáink:
Belementünk egy ördögi spirálba
Na nutriák, távozzatok békével!
Tarisznyarákok a Népszigetnél
Soha nem szabad kiengedni ezeket
#természetvédelem #invázió #akvárium









A gyomirtás elmaradása akár a teljes termés elvesztéséhez is vezethet, de egy rosszul időzített vagy nem megfelelően megválasztott kezelés is jelentős gondot okozhat.
Már most akkora a biológiai invázió itthon, hogy vezetjük vele a világranglistát.
A tavaszi fagy leginkább az északi és észak-keleti országrészt és Közép-Magyarországot érintette - a következő hetekben jöhet még lehűlés.
Dr. Lőrincz Viktória a Somogy 01-es választókerületben nyert egyéni országgyűlési képviselői mandátumot.
A gyártók - az ipari paradicsomhoz hasonlóan - integrátorként termeltetnek répát itthon.
A Tractor of the Year 2026 díjazott KIOTI HX1403 a megújult európai alkatrészbázissal és a Verbis Kft. szakértelmével stabil pont a hazai gépkínálatban.
A húsvéti időjárás nem csak a szabadidős programoknak és a talajmunkák megkezdésének kedvezett, hanem a drótféreg tavaszi felmozdulása is megindult.
A hazai kalászos gabonatermesztésnek is válaszokat kell adnia a klímaváltozásra.
Az elmúlt hétvége komoly és fájdalmas fagyokat hozott hazánk gyümölcsöseiben.