
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Óriási kihívás a termelők számára a folyamatosan változó és egyre irreálisabb társadalmi igények kielégítése - közölte az Agrárszektorral Bóna Szabolcs, a Rábapordányi Mezőgazdasági Zrt. igazgatósági elnöke. A szakember, aki 2024-ben elnyerte a Portfolio Csoport Fenntartható mezőgazdaságért díját kiemelte, a klímaváltozás kapcsán a gazdálkodásoknak mindent meg kell változtatniuk: a talajhoz való viszonyukat és újra kell gondolniuk a jelenleg termesztett növénykultúrákat is. A cég fő profilja a sertéstenyésztés, illetve sertéshizlalás, amellyel kapcsolatban Bóna Szabolcs elmondta, a sertéshúsnál azt látják, hogy annak nagy része nem marad belföldön, a jó minőségű húra ugyanis nincs Magyarországon fizetőképes kereslet.
Több videóA precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.