
Így védd a kukoricát a földeken: ezekre megéri odafigyelni
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
Azt szeretik az ügyfeleink, hogy egy kicsit másképpen beszélgetünk velük, hiszen megpróbáljuk partneri szempontból megközelíteni a problémákat. Megkérdezzük tőlük, hogy mi a veszteség, mi az a gond, amit meg szeretnének oldani, vagy mi az a cél, amit el szeretnének érni. Ezután mi az irányelvek ismeretében igyekszünk segíteni nekik - mondta az Agrárszektornak Zsjak Zoltán, a Sinte Group tulajdonosa és ügyvezetője a 43. AGROmashEXPO-n, Budapesten. A szakember elárulta lapunknak azt is, hogy hogyan tud ma érvényesülni egy kisvállalkozás a nagyok között, és azt is, hogyan tudnak komoly piaci szereplők lenni.
Instagram: https://instagram.com/agrarszektor.hu/
Facebook: https://facebook.com/agrarszektor.hu
Alapvetés: https://www.portfolio.hu/podcast/alapvetes
Web: https://www.agrarszektor.hu/
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.