Megalakult a Tisza-völgyi Nemzetközi Agrár Kutatás-fejlesztési Klaszter

agrarszektor.hu
A Tisza vízgyűjtő területén osztozó öt ország 34 önkormányzatának, egyetemének és más szervezeteinek összefogásával csütörtökön Debrecenben megalakult a térség agrár kutatás-fejlesztési klasztere, amelynek elsődleges célja egy közös élelmiszer-termelési feltételrendszer létrehozása az élelmiszerbiztonság javítására és munkahelyek teremtésére.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

 

 

A magyar vezetéssel megalakult klaszter alapító okiratát a Debreceni Egyetem Agrár- és Gazdálkodástudományok Centrumában írták alá a hazai, valamint a román, ukrán, szlovák és szerb tagok képviselői. Az integrált termelés létrehozásával az Alföld területén élők élelmiszer-ellátásbiztonságának, illetve a közellátás színvonalának javítása a fő cél - fejtette ki Jarolics Béla a klasztert menedzselő cég egyik tulajdonosa. Elmondta, 2014 tavaszára már kézzel fogható eredményeket szeretnének felmutatni a mezőgazdasági munkahelyek létrehozásában is, hiszen céljuk három év alatt 20 ezer munkahely megteremtése a térségben.

Ezen túl a halmozottan hátrányos helyzetű térségekből szociális szervezeteket is integrálnak, így a munkahelyteremtés ott fejtheti ki főképp pozitív hatásait, ahol arra a legnagyobb szükség van - mondta. A klaszteren belül az áruk közvetítését nonprofit alapon kívánják végezni, vagyis a termelőktől a fogyasztókig az áruk és késztermékek eljuttatásába nem engednek be olyan közvetítőket, amelyek célja a termelők hasznának letörése - emelte ki.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Milyen fűnyíró kell nagyobb kertbe vagy gazdaságba? (x)

Elektromos, benzines, netán traktor? A megfelelő eszközt nem könnyű megtalálni, de ha sikerül, akkor az megkönnyíti a munkát, ráadásul gyep állapotát és a kert használhatóságát is meghatározza.

Támogatott tartalom

Paci® a gyompusztító (x)

A kalászosokban elkezdtek kelni a gyomok, így a gyomirtás aktuális kérdéssé vált. A gyomirtó szerek kiválasztásánál viszont több szempontot kell figyelembe venni.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?