Itt vannak a Matolcsy-hitel újabb nyertesei!

agrarszektor.hu
A legkisebbekhez is eljut az "ingyenhitel".

Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!

A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.

Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!

Új lehetőségeket jelent az őstermelők és családi gazdálkodók számára, hogy a Növekedési Hitelprogram (NHP) második szakaszában már ők is részt vehetnek.A jó minősítésű adósok 2014-ben hektáronként maximálisan 56 440 forinthoz juthatnak akár kedvezményes, 2,5 százalékos hiteldíjjal - kalkulálta ki az OTP Bank a területalapú támogatások előfinanszírozása kapcsán.


Lökést adhat a következő hónapokban az EU-s támogatások, ezen belül a mezőgazdasági támogatások előfinanszírozásának, a Növekedési Hitelprogram. A bankok hitelkínálatát támogatja, hogy ezek a hitelkonstrukciók alacsony kockázatúak, a gazdálkodók hitelkeresletét pedig élénkítheti, hogy tárgyi fedezet nélkül minden eddiginél olcsóbb forráshoz juthatnak a termelési ciklus kezdetére.

 

Érdeklik az NHP-val kapcsolatos részletek?
Kattintson IDE és jelentkezzen most a március 4-ei konferenciákra, ahol meghallgathatja a témában Nagy Mártont, a Magyar Nemzeti Bank
pénzügyi stabilitásért és hitelösztönzésért felelős ügyvezető igazgatóját.


Az uniós forrásból nyújtott egységes területalapú (SAPS) támogatásra jogosultak száma, mintegy 180 ezer gazdálkodó, akik mintegy 5 millió hektár után kapnak pénzt az uniós kasszából. " A mezőgazdasági vállalkozók 2014-ben hektáronként körülbelül 70 ezer forint területalapú támogatással kalkulálhatnak, amelynek 80-85 százalékát finanszírozzuk meg, így a legjobb minősítésű ügyfeleink hektáronként akár 56.440 forintos hitelösszeghez is juthatnak" - jelezte a bank számításai alapján Csonka Tibor, az OTP Business ügyvezető igazgatója. Az országos adatok szerint a területalapú támogatás 11 százaléka Bács-Kiskun, 10 százaléka Hajdú-Bihar, 9 százaléka pedig Békés megyére jut, majd Szabolcs-Szatmár Bereg megye következik 8 és Jász-Nagykun- Szolnok megye 7 százalékos részesedéssel, míg a sor végén - egyenként 2 százalékos részaránnyal - Komárom-Esztergom és Nógrád megye található, a területalapú támogatásból ugyancsak 2 százalékkal részesedő Budapest mellett.


A Növekedési Hitelprogram második szakaszában a SAPS támogatás előfinanszírozása mellett, az agrár-környezetgazdálkodási támogatások, a Natura 2000 gyepterületeken, valamint a kedvezőtlen adottságú területeken történő gazdálkodáshoz nyújtott kompenzációs támogatások előfinanszírozására is forrást nyújt az OTP Bank.


A Növekedési Hitelprogram első szakászához képest jó, hír, hogy a program folytatásában az őstermelők is részesedhetnek a 2,5 százalékos hitelből. A rendkívül alacsony tartalékokkal gazdálkodó őstermelők számára sok esetben létfontosságú lehet, hogy a gazdálkodási év kezdetén a támogatások előfinanszírozásával bővíthessék a rendelkezésükre álló forrásokat, amelyekből akár kisebb értékű gépbeszerzés is megoldható. Banki tapasztalatok szerint az őstermelők mellett az agrárgazdálkodók jelentős rétege, bár javíthatta volna a likviditását a támogatások előfinanszírozásával, mégsem vette azt igénybe, mert a korábbi kamatszinteken nem tudta kitermelni a hitel költségét.

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?