Fenntartható élelmiszergyártás – Ez a jövő befektetése?
Személyes befektetői klubon mutatjuk be a tőzsdei kibocsátásra készülő Civita Group tevékenységét, működését, az iparágban rejlő potenciált. A magyar családi, kukoricafeldolgozó vállalkozás fenntartható módon állítja elő termékeit, melyek csak természetes alapanyagok felhasználásával készülnek, a teljesértékű és változatos táplálkozáshoz igazodva. A részvétel INGYENES, de regisztrációhoz kötött!
Ahogy az őstermelői működési forma tekintetében, úgy a hozzá kapcsolódó adminisztrációban is új szabályokat hoz a családi gazdaságokról szóló CXXIII. törvény - írja a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK). Ennek eredményeként az őstermelők adminisztrációs terhei is csökkennek úgy, hogy 2021. január 1-től megszűnik az őstermelői igazolvány, ami helyett az őstermelőkről vezetett közhiteles nyilvántartásban lehet majd a vonatkozó nyilvános adatokat megtalálni.
Az Agrárkamara a fentiek alapján felhívja a figyelmét azon őstermelőknek, akiknek az igazolvány hatályosságának utolsó napja 2020. december 31-re esik, hogy nem kell a hatályosság végéig új igazolványt kiváltaniuk ahhoz, hogy a 2021. január 1-től őstermelői jogviszonya folyamatos legyen. A jogfolytonosság a törvény erejénél fogva megvalósul, mivel automatikusan őstermelőnek minősül, aki 2020. december 31. napján hatályos őstermelői igazolvánnyal rendelkezik.