EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!
A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára.
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!
A tényállás szerint a vádlott a 2010-es évek eleje óta foglalkozott műtrágya-kereskedelemmel, kezdetben alkalmazottként, később saját cégét vezetve. A férfi az évek alatt a magyar műtrágyapiacon meghatározó cégcsoportot hozott létre - írták. A magyar és világpiacon bekövetkezett negatív változások, a versenytársak tevékenysége nyomán a jövedelmező vállalkozás 2020-tól kezdve már nem vagy csak részben tudott teljesíteni. A vádlott ennek ellenére továbbra is fogadta a megrendeléseket, és teljesítési készség nélkül kötött adásvételi szerződéseket. A banki előfinanszírozással vagy közvetlen értékesítéssel befolyt összegeket eltulajdonította, üzletfeleit hazugságokkal hitegette.
A főügyészség összesen 111 bűncselekmény elkövetésével vádolja a férfit, amelyek közül a legsúlyosabbak 5-től 10 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethetők. A korábban letartóztatás és bűnügyi felügyelet alatt állt vádlottal szemben az ügyészség 9 év 6 hónap börtönbüntetés, 9-9 év közügyektől és foglalkozástól való eltiltás, valamint 2 millió 160 ezer forint pénzbüntetés kiszabását indítványozza a Szekszárdi Törvényszéknél - tudatták.










