Extra Early Bird jegyek az Agrárszektor 2025 konferenciára!
Szerezze meg jegyét most még Extra Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! A konferencia értékelést ad az agrárium helyzetéről, egyúttal pedig felvázolja az ágazat előtt álló rövid- és hosszú távú fejlesztési és kitörési lehetőségeket, illetve bemutatja a vállalkozások üzleti döntéseihez szükséges mértékadó prognózisokat.
Az Egyesület tisztségviselőire vonatkozó javaslatok és jelölések összegyűjtése, rendszerezése és összeállítása után a közgyűlésen szavazással a tagok 3 vezető funkcióját egyhangúlag megerősítették, továbbá az eddig pozícióban lévő és maradó három személy mellett egy új elnökségi tagot is megválasztottak. A Magyar Precíziós Gazdálkodási Egyesület elnöke 2025-től továbbra is Dr. Milics Gábor, a MATE Növénytermesztési-tudományok Intézetének egyetemi tanára.
Az Egyesület általános alelnöke Varga Péter Miklós, gazdasági alelnöke Bolyki Bence lesz az újonnan induló szakaszban, ahogy a régi-új elnökségi tagok közé választották Dr. Tóth Tamást, a Széchenyi István Egyetem Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar dékánját, Mészáros Gábort, a KITE Zrt. rendszerfejlesztési igazgatóját, valamint Umenhoffer Pétert, a Bio-Nat Kft. kereskedelmi igazgatóját is. Új elnökségi tagnak választották dr. Mesterházi Péter Ákost, az AXIÁL Kft. Agrárinnovációs üzletágának szolgáltatási vezetőjét.
Az eddigi évek egyik meghatározó MPGE és elnökségi tagja, Szűcs Imre, a Belvárdgyulai Zrt. résztulajdonosa és gazdasági vezetője lemondott az elnöki tagság lehetőségéről. A napirendi pontok között beszéltek az online kommunikáció és az információcsere erősítéséről, a szakmai egyeztetések magas szintű folytatásáról, valamint arról is, hogy a két személyes szakmai nap mellett két online találkozót is tartani fognak - írták a sajtóanyagban.