Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
Egy magas rangú kínai WTO-küldött nyilatkozata szerint Kína nyitott a vámokról, az iparpolitikáról és a fejlődő országként élvezett előnyökről szóló megbeszélésekre a 2026-os kameruni miniszteri találkozó előtti reformtárgyalások részeként. A névtelenséget kérő tisztviselő megjegyezte, hogy Kína "minden szót" hallott, amit az Egyesült Államok a WTO-ban a kínai kereskedelmi gyakorlatokról mondott. A nyilatkozat a két legnagyobb gazdaság közötti hónapok óta tartó kereskedelmi feszültségek közepette hangzott el.
Washington álláspontja szerint érdemi WTO-reform nem lehetséges addig, amíg Kína és más jelentős gazdaságok nem mondanak le a fejlődő országoknak járó különleges és differenciált bánásmódról (SDT), amely az USA szerint tisztességtelen előnyt biztosít számukra.
A kínai küldött hangsúlyozta, hogy bár Kína fejlődő országi státusza nem képezheti alku tárgyát, az ország kész lehet lemondani az SDT-előnyökről a jövőbeni tárgyalásokon, ahogyan azt nemrég a halászati és belföldi szabályozási kérdésekben is tette. A tisztviselő szerint a következő tárgyalásokon Kína általánosságban nem fog SDT-t kérni. Keith M. Rockwell, a WTO korábbi szóvivője azonban szkeptikus azzal kapcsolatban, hogy Kína teljesen lemondana erről az előnyről olyan területeken, mint például a mezőgazdaság.
A kínai küldött szerint országuk nyitott a támogatásokról szóló tárgyalásokra a méltányosabb versenyfeltételek biztosítása érdekében, amennyiben ezt jóhiszeműség kíséri a másik fél részéről. Ugyanakkor nem fogadnak el semmilyen kísérletet gazdasági rendszerük megváltoztatására. A genfi és londoni pozitív kereskedelmi megbeszéléseket követően Kína nyitottságot mutatott a vámok WTO-n belüli megvitatására is.
Üdvözöljük, ha az USA visszatér a WTO-hoz. Készek vagyunk újratárgyalni a 28. cikkelyt, ha az USA itt a WTO-ban jelzi kéréseit
- mondta a küldött, utalva a WTO-egyezmény azon cikkelyére, amely lehetővé teszi a tagok számára a vámkötelezettségek módosítását bizonyos feltételek mellett.