Bóna Szabolcs posztjában leírta, hogy a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával (NAK) folytatott egyeztetésen azt a tájékoztatást kapták, hogy vannak régiók, ahol kimondottan kérik a rendszer leállítását, és vannak, ahol annak működtetését szorgalmazzák. Ezért a miniszter elrendelte a jégkármérséklő rendszer működésének és szakmai felügyeletének felülvizsgálatát. Mint írta, figyelembe kell venniük a helyi termelők igényeit, és egységes szakmai keretet kell kialakítaniuk ahhoz, hogy megfelelően működhessen a rendszer.

Váratlan hírek jöttek a jégkármérséklő rendszerről: ezt jó, ha mindenki tudja
Június 3-tól új működési rend lépett életben az Országos Jégkármérséklő Rendszerben.










