Magyarország is ott volt a száj- és körömfájásról szóló európai gyűlésen

Magyarország is ott volt a száj- és körömfájásról szóló európai gyűlésen

agrarszektor.hu
A FAO Ragadós Száj- és Körömfájás Bizottsága (EuFMD) május eleji közgyűlésén áttekintette és értékelte a betegség európai helyzetét. Az ülésen Pásztor Szabolcs országos főállatorvos ismertette az aktuális magyar járványügyi helyzetet.

Holnap AgroFuture 2025 konferencia Kecskeméten!

A Portfolio AgroFuture 2025 konferencián a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.

Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!

NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!

A FAO Európai Ragadós Száj- és Körömfájás Bizottságát 1954-ben alapították, abból a célból, hogy az egyik legfertőzőbb és legnagyobb gazdasági kárt okozó állatbetegséget visszaszorítsák és felszámolják Európában. A grémiumnak jelenleg 40 európai állam a tagja és célja az RSZKF kockázatának felmérése, valamint annak minimalizálása - írja a Nébih. A szervezet - nemzetközi együttműködések révén - Európán belül és kívül egyaránt segítséget nyújt a betegség korai észlelésében és a járványkezelésben. Fontos szerepet játszik az európai és a világ referencia laboratóriumaiban fellelhető vírustörzsekkel kapcsolatos információk begyűjtésében is, amely alapján azok mozgását és terjedését követni lehet. Az RSZKF márciusi megjelenését követően - a Bizottság alapelveinek megfelelően - Magyarország, Szlovákia és Ausztria is azonnali segítséget kapott a betegségről szóló ismeretek megosztásában, valamint az állatorvosok járványvédelmi és vakcinázással kapcsolatos képzésében.

Az ülésen Pásztor Szabolcs országos főállatorvos bemutatta az aktuális magyarországi RSZKF helyzetet. Bognár Lajos, az EuFMD két ciklus, azaz 3 év után leköszönő elnökének kezdeményezésére kétoldalú tárgyalásokra is sor került a Magyarországot érintő kereskedelmi korlátozások feloldásáról, a regionalizáció érvényesítéséről. 

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Miért elixír az Elixir® (x)

A foszfonát gombaölő szerek hatásmechanizmusa régóta viták és rejtélyek forrása. Egyes tudósok úgy vélik, hogy ezeknek a termékeknek a legtöbb gombaölő hatása közvetlenül a gomba kórokozójára vonatkozik; míg mások azt gyanítják, hogy a gombára gyakorolt közvetlen hatás és a gazdaszervezet természetes védekezésének stimulálása együttesen megelőzi a betegségeket.

KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
EZT OLVASTAD MÁR?