Ezek a termelők nem kaphatnak támogatást: erről jó tudni 2025-ben
A Közös Agrárpolitika Irányító Hatósága közzétette az „Erdészeti génmegőrzés támogatása című (KAP-RD36-1-25 kódszámú) pályázati felhívást.
A Közös Agrárpolitika Irányító Hatósága közzétette az „Erdészeti génmegőrzés támogatása című (KAP-RD36-1-25 kódszámú) pályázati felhívást.
Raskó György szerint sok szereplő kiválóan tudott élni az uniós támogatással, az ágazat egésze azonban fejlesztések helyett az EU-pénzekre alapozva működik.
Az agrártárca hűtlen kezelési ügyében a vádhatóság szerint 2,2 milliárd forintot utaltak két ügyvédi irodának érdemi munka nélkül.
Az agrárminiszter szerint magyar EU-elnökség célja a gazdabarát agrárpolitika képviselete, amely az unió minden polgárát érinti.
Jelentkezz, és dolgozz te is Magyarország egyik legolvasottabb agrárgazdasági hírportáljánál.
Az aláírásgyűjtést a NAK és a Magosz indította.
Nemcsak Brüsszelből jön a pénz, a kormány is többet fordít az agráriumra.
Előzetes álláspont arról, mi legyen a 2020 utáni uniós Közös Agrárpolitikában?
Az álláspontok összehangolása a cél.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.