Nincs mese, lépni kell: ez most a legnagyobb baj az élelmiszerekel az EU-ban
Európai szinten óriási kihívás az élelmiszer-biztonság szempontjából a mézhamisítás, a mikroműanyagok jelenléte és az adalékanyagok kezelése.
Európai szinten óriási kihívás az élelmiszer-biztonság szempontjából a mézhamisítás, a mikroműanyagok jelenléte és az adalékanyagok kezelése.
Ezek a legfontosabb tudnivalók a harmadik országból származó, élelmiszercélú, növényi eredetű termékek mintavételének költségéről.
10 nap múlva lejár a nem állami laboratóriumok éves tevékenységének bevallási határideje.
Az ivóvízzel kapcsolatos legfontosabb kérdés napjainkban talán az, hogy egyáltalán van-e belőle elegendő, jut-e mindenkinek.
2023. március 14-én elindult a szokásos tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés.
Az erdei gombagyűjtésnek is megvannak a maga szabályai, amelyeket be kell tartani.
Mostantól csak így végezhetnek élelmiszer- és állategészségügyi vizsgálatokat.
Nem mindegy, hogy kóla vagy darált hús.
A miniszter szerint Brüsszel nekünk adott igazat a "kettős mérce" vitában.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.