Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!
Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!
Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén!
Régóta készültünk arra, hogy ha lesz élelmiszeripari pályázati kihívás, akkor a legfontosabb élelmiszeripari beszállítókat, gépbeszállítókat, és az élelmiszeripari beruházást tervező tagjainkat összehívjuk - mutatott rá Papp Gergely. Ez az első ilyen jellegű rendezvényünk, és úgy tűnik sikeresnek bizonyult: kétszáz ember jelent meg az eseményen. Ilyen mértékű élelmiszeripari beruházási támogatásra nem volt példa az elmúlt években - fogalmazott Éder Tamás. A beruházások hiányában a szektor szereplőinek nagy szükségük volt a rendezvényre, hiszen nincsen, vagy alig vannak kialakult partnerkapcsolataik. Mi ezt szeretnénk ösztönözni ezzel a fórummal. Papp Gergely hozzátette:

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Programmal kapcsolatban Papp Gergely elmondta: valószínűleg a nyáron egy újabb élelmiszeripari felhívás jelenik meg, amelynek a feltételeit a kamara egyelőre nem tartja kedvezőnek, de nyárig ezeket is módosítanák.

Az élelmiszeriparnak nagyon fontos, hogy az élelmiszeripari tevékenység 80 százalékát végző közepes és nagyvállalkozások is kapjanak lehetőséget, hisz ezek a cégek is technológiai lemaradással küzdenek. Az ágazat szempontjából a tavalyi év jobb volt, mint az azt megelőző évek, a kibocsátás, az export és a belföldi forgalom egyaránt növekedtek. Úgy tűnik, hogy az input árak és az output árak mozgásának eredményeként javult a jövedelmezőség is.











