2025. február 7. péntek Tódor, Rómeó
Váratlan hírek érkeztek az ukrán hagymáról: ennek nem lesz jó vége

Váratlan hírek érkeztek az ukrán hagymáról: ennek nem lesz jó vége

agrarszektor.hu
Az EastFruit elemzői szerint szinte minden ukrán gazdaságban megkezdődött a hagyma betakarítása, ami a kínálat gyors növekedését eredményezte, de az olcsóbbá váló áru ellenére a kereslet továbbra is lanyha. Jelenleg az ukrán gazdák 7-13 UAH/kg (0,12-0,22 USD/kg; 42-78 Ft/kg) közötti áron hajlandók eladni a hagymát, ami átlagosan 17%-kal olcsóbb, mint egy héttel korábban, és az átlagos árszint 12%-kal alacsonyabb, mint egy évvel korábban.

Legyen Ön is EARLY BIRD - Agrárium 2025 konferencia

A rendezvény célja, hogy áttekintse mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági/üzleti tevékenységeit.

Kistermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

35% kedvezmény NAK-szaktanácsadóknak és NAK-tagoknak!

Az EastFruit elemzői szerint a jelenlegi helyzet szeptembertől fokozatosan megváltozik Ukrajnában, mivel a most betakarított hagymatermés nagy része a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt nem túl jó minőségű, nehezen tárolható lesz. Várhatóan nagy lesz a veszteség aránya, másrészt az sem véletlen, hogy a termelők igyekeznek gyorsan túladni a tárolásra alkalmatlan tételeken - írja a FruitVeb.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Legyen Ön is EARLY BIRD!
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. február 6. 16:33