Súlyos döntést hozott az EU a népszerű édesítőszerről: ez sokakat érint

Súlyos döntést hozott az EU a népszerű édesítőszerről: ez sokakat érint

MTI
Az Európai Bizottság csütörtökön bejelentette, hogy dömpingellenes vámokat vet ki a Kínából származó eritritol nevű édesítőszer importjára, miután megállapította, hogy azt az uniós piacokon tisztességtelenül alacsony áron értékesítették, veszélyeztetve ezáltal az uniós ipart.

Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!

Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!

Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! 

Egy korábbi vizsgálat kimutatta, hogy a Kínából származó eritritol import súlyosan károsította az uniós ipart, amely kétszámjegyű veszteségeket szenvedett el, és 2022 végére kénytelen volt leállítani az eritritol gyártását. Az EU eritritol piacának éves értéke 30 millió euró. A végleges dömpingellenes vámok mértéke 34,4 százaléktól 233,3 százalékig terjed - közölte a bizottság.

Az EU és Kína kölcsönösen több importvámot is kivetett egymásra, az EU például a Kínában gyártott elektromos járművek behozatalára. Kína szintén csütörtökön jelentette be, hogy ideiglenes vámokat vet ki az ipari műanyagok importjára az Egyesült Államokból, az Európai Unióból, Japánból és Tajvanról, miután hónapokon át tartó dömpingellenes vizsgálatot folytatott.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?