Ez aggasztó: elolvad a világ legnagyobb jéghegye

Ez aggasztó: elolvad a világ legnagyobb jéghegye

agrarszektor.hu
Bolygónk legnagyobb jéghegye, az A23a 1986-ban vált le az Antarktiszról, észak felé sodródva egyre több darabra töredezik szét, és hamarosan teljesen elolvad. Mióta az óceánban sodródik, eredeti nagyságának kisebb mint felére zsugorodott, de területe az EU Copernicus műholdas klímafigyelő szolgálatának műholdfelvételei alapján még így is eléri az 1770 négyzetkilométert, legnagyobb szélessége pedig 60 kilométer.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

Az elmúlt néhány hét során elég termetes,  kb. 400 négyzetkilométeres jéghegyek szakadtak le róla, amelyek különösen veszélyesek lehetnek a térségben közlekedő hajók számára - számolt be a The Guardian alapján az Időkép. A brit antarktiszi kutatóprogram tudósa, Andrew Meijers óceánkutató szerint észak felé sodródva drámai módon töredezik az egykor hatalmas jéghegy, néhány héten belül pedig már annyira elolvadhat, hogy igazából nem lehet majd felismerni.

Címlapkép forrása: Getty Images
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Hogyan kezeld kíméletesen a termést? (x)

A szántóföldi növénytermesztés kihívásaira keresi az ország a választ. Egyértelmű a szakmában, hogy a minőség fokozására ma már nem a piaci előny megszerzése miatt szükséges, hanem létkérés.

Támogatott tartalom

Egy bio lépéssel a peronoszpóra előtt (x)

A peronoszpóra a szőlő egyik meghatározó gombabetegsége. A fertőzésnek kedvező helyzetben és megfelelő védelem nélkül károsítása nyomán akár 80–100%-os lomb- és fürtkár is kialakulhat.

EZT OLVASTAD MÁR?