
Óriási lemaradásban rengeteg magyar termelő: nincs mese, ezt meg kell lépniük
Modernizáció és robotizáció nélkül a magyar élelmiszeripar nem tud versenyképes lenni.
A kikeleti hóvirág jelentős növényfaj Magyarországon is. Természetvédelmi értéke 10 000 Ft, egyetlen szál letépését is pénzbírsággal büntetik.
A hóvirág előfordulása és jellemzői
A hóvirág üde erdőkben előforduló, geofiton életformájú, tehát a kedvezőtlen időszakot módosult föld alatti hajtással átvészelő növény, amit szinte mindenki már messziről jól felismer. Földalatti raktározó szervük az 1-2 cm átmérőjű hagyma, amelyből két hosszúkás levél hajt ki - fajtól függően - az ősz, vagy a tél végén. A virág jellegzetessége a három nagy, hófehér külső lepellevél, tehát a „szirom”, és az ugyancsak három kisméretű, belső lepellevél, amik zöld foltokat vagy rajzolatokat viselnek. A hóvirág az amarilliszfélék talán legismertebb növénynemzetsége. Huszonegy fajuk él, melyek a Pireneusoktól, Közép- és Dél-Európán át a Kaszpi-tóig találhatók meg, de a Közel-Keleten is előfordul. Magyarországon egyébként négy fajjal találkozhatunk: a kertekben ültetett pompás, redőslevelű és levantei hóvirággal, illetve az őshonos kikeleti hóvirággal, amit egyszerűen csak „hóvirágnak is neveznek.
A hóvirág termesztése és ápolása
A hóvirág ültetési ideje ősszel, szeptembertől október végéig tart. Szépsége jobban érvényesül csoportosan ültetve, de egyenként ültetve is a hagymák pár év alatt csoportossá válnak. A hóvirág a félárnyékos helyen fejlődik legjobban, és nyugodtan lehet ültetni akár lombhullató fák alá, cserjék árnyékába, hiszen eredeti élőhelye is az üde vagy félszáraz erdők lombos területe. A fenyők alatt viszont már nem érzi jól magát. A hóvirág nagyon egyszerűen nevelhető, tulajdonképpen semmilyen gondozást nem igényel. Az ültetés előtti istállótrágyát vagy komposztot évről évre több és szebb virágokkal hálálják meg. Mivel nagyon gyors a szaporodása, célszerű három-négy évente a hagymákat szétültetni.
Modernizáció és robotizáció nélkül a magyar élelmiszeripar nem tud versenyképes lenni.
Az öt év átlagát tekintve az 52 százalékot is meghaladta a kukorica termésmennyiségének visszaesése Magyarországon.
A legtöbb mezőgazdasággal foglalkozó szakember számára ismert fogalom a mezőgazdasági vadkár.
Ha elegendő élelemmel akarjuk ellátni a folyamatosan növekvő emberiséget, fokoznunk kell a mezőgazdasági termelés intenzivitását.
A magyar almatermelési színvonal 50-70%-kal marad el az európai top5 ország szintjétől.