Ezer hektárnyi földterület került az NFA-hoz az Agrárgazdaság Kft.-től

agrarszektor.hu
Megegyezett peren kívül a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet a debreceni Agrárgazdaság Kft.-vel, hogy a cég visszajuttat az államnak ezer hektárnyi földet. Az Agrárgazdaság Kft. a hektáronkénti 17 aranykorona értéknél gyengébb minőségű állami területekért eddig nem fizetett haszonbérleti díjat.

Már csak néhány nap az Agrárszektor 2025 konferenciáig!

180+ előadó, 30+ kiemelt téma, 40+ óra szakmai program, 3 nap szakma, élmény, networking várja a résztvevőket! Valamint idén először tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! 

Megegyezést kötött állami földek visszaadásáról a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA) és a debreceni Agrárgazdaság Kft. A peren kívüli megállapodás értelmében mintegy ezer hektár terület kerül az NFA-hoz. A visszakerült földek újrapályáztatása révén újabb kis- és közepes vállalkozások juthatnak földhaszonbérlethez. Közlemény.

Az Agrárgazdaság Kft. a hektáronkénti 17 aranykorona értéknél gyengébb minőségű állami területekért eddig nem fizetett haszonbérleti díjat. A megegyezés értelmében a Kft. 2013-tól a művelésében maradó állami földek után aranykoronánként évente 1250 forint haszonbérleti díjat utal az NFA részére.

A Kft. 985 hektár állami területet ad vissza az NFA kezelésébe. Az így felszabadult földek hasznosításáról az NFA földhaszonbérleti pályáztatással gondoskodik. A nemzeti vidékstratégiával összhangban további kis- és közepes agrárvállalkozások juthatnak földhöz állami haszonbérlet révén.

(Forrás: Vidékfejlesztési Minisztérium sajtóirodája)

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. november 28. 11:31