Támogatás az őshonos állatokat tenyésztő gazdáknak

agrarszektor.hu
2011.auguszts 1-jétől hatályba lépett az a VM-rendeletmódosítás, amely az őshonos és veszélyeztetett állatokat tenyésztő gazdákat támogatja.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

 

 

Az Európai Mezőgazdasági Alap eddig szabályai nem tették lehetővé, hogy azok a gazdálkodók, akik 2010 után kezdtek őshonos állattartásba, támogatást kapjanak, most viszont ez megváltozott - olvasható a kormány.hu oldalán.

A rendeletmódosítással lényegében évente lehet kérelmet benyújtani a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalhoz, így akinek 2010. január 1-jén még nem volt a rendelet előírásai szerint tartott állata, jogosulttá válik a támogatási kérelem benyújtására.

Az érdekeltek 2011.szeptember 1. és 30. között adhatják be kérelmeiket formanyomtatványon, írott formában az MVH a támogatásra jogosult lakóhelye vagy székhelye szerint illetékes megyei kirendeltségéhez, méghozzá a 2011. január1-től kezdődő támogatási időszakra vonatkozóan, visszamenőleg.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
EZT OLVASTAD MÁR?