Horribilis károk a jégesők miatt - Így lehetne kivédeni

agrarszektor.hu
Horribilis károkat szenvednek a mezőgazdasági termelők a jégesők miatt, ezért Magyarország egész területére jégvédelmi rendszert kellene kiépíteni. Az időjárási veszteségeket azért is mérsékelni kellene, hogy stabilizálni lehessen a mezőgazdaság GDP-teljesítményét. A Földművelésügyi Minisztérium (FM) tervezi az országos jégeső-elhárító rendszer létrehozását.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

 

 

Kétmilliárd forintos kárt szenvedtek a soltvadkerti szőlőtermelők - utalt az ország nagy részét sújtó, múlt heti jégesőkre parlamenti felszólalásában Font Sándor (Fidesz). Szerinte Magyarország teljes területén ki kellene építeni a jégvédelmi rendszert, mivel a létrehozás költsége eltörpül a veszteségekhez képest.

Ha stabilizálni szeretnénk a mezőgazdaság GDP-hez adott teljesítményét, akkor csökkenteni kellene az időjárás okozta veszteségeket - fogalmazott az MTI szerint Font Sándor. Hozzátette: a jégkárok csökkentéséhez megvannak az elérhető árú jégvédelmi rendszerek.

A Földművelésügyi Minisztérium ebben a ciklusban célul tűzték ki az egész országot lefedő rendszer kiépítését, a megvalósításra a második félévben nyílik meg uniós program - közölte Nagy István, a tárca államtitkára. Az országos jégeső elhárító rendszer megvalósítását az agrárkamara vállalja. A rendszer fenntartásához a termelők hozzájárulása elengedhetetlen, de szükséges lehet biztosítók, önkormányzatok bevonása is.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Milyen fűnyíró kell nagyobb kertbe vagy gazdaságba? (x)

Elektromos, benzines, netán traktor? A megfelelő eszközt nem könnyű megtalálni, de ha sikerül, akkor az megkönnyíti a munkát, ráadásul gyep állapotát és a kert használhatóságát is meghatározza.

Támogatott tartalom

Paci® a gyompusztító (x)

A kalászosokban elkezdtek kelni a gyomok, így a gyomirtás aktuális kérdéssé vált. A gyomirtó szerek kiválasztásánál viszont több szempontot kell figyelembe venni.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?