Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság és a Pilisi Parkerdő Zrt. közös természetvédelmi projektjének munkálatai zajlanak Nagykovácsi, Páty és Pilisszentiván környékén, valamit a Budaörsi kopárokon. Az őshonos természeti értékek megóvását célzó LIFE endemic PANALP projekt keretében a koruk és a klímaváltozás negatív hatásai miatt pusztulóban lévő idegenhonos feketefenyő állományokat gyérítik az ott élő őshonos növényzet visszatérése érdekében.
A jellemzően meredek oldalakon végzett gyérítések során a feketefenyők alatt már visszatért őshonos, lombos fafajok, cserjék és gyepek fejlődésének teremtenek megfelelő feltételeket. A szakemberek szerint ennek eredményeként a későbbiekben változatos faj- és korösszetételű, őshonos fajokból álló, magas természetességi értékű, a klímaváltozás negatív hatásainak ellenállóbb erdőállomány alakulhat ki ezeken a területeken.
A Budaörsi kopárokon él a hazai flóra egyik ritka bennszülött növénye, a magyar méreggyilok (Vincetoxicum pannonicum). A fajnak és élőhelyének megőrzése Európai szintű természetvédelmi célkitűzés. A projekt egyik célja az ilyen védett és fokozottan védett növényfajok érdekében az idegenhonos, a talajt jelentősen árnyaló és savanyító feketefenyő gyérítése.