Hogyan juthatunk agrártámogatásokhoz 2026-ban?
A Portfolio Csoport Agrárium 2026 Konferenciája a tavasz egyik legjelentősebb agrárszakmai eseménye. Olyan évindító jellegű rendezvény, amely arra törekszik, hogy bemutassa mindazokat a lényeges szabályozási, piaci, támogatási, finanszírozási és jövedelmezőségi változásokat, amelyek meghatározzák az agrárgazdasági szereplők tevékenységeit 2026-ban.
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők, ökogazdák, fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!
Az őszibarack, a nektarin és a kajszi esetében egyes régiókban a termés 90-100 százaléka megsemmisült. Cégünk elsősorban cseresznyével foglalkozik, és ebben a kultúrában a károkat 70-80 százalékra becsülik Románia-szerte. Ez igen kis országos termést, valamint feltehetőleg nagyobb gyümölcsméretet jelent
- mondta a szakember.
Néhány csonthéjas gyümölcsöt termesztő gazda számára a helyzet szörnyű, közülük többen is csődbe mehetnek, ha nem kapnak pénzügyi támogatást:
a romániai termelők jelenleg ijesztő helyzetben vannak, ezért egységesen fellépve, szervezetként próbálunk nyomást gyakorolni a kormányra. Az ültetvények olyan súlyos károkat szenvedtek, hogy a termelés nem fog egyszerűen helyreállni a következő szezonban. Talán tudunk a termelőknek segítséget nyújtani abban, hogy államilag garantált hiteleket és támogatásokat kapjanak.











