EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!
A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára.
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!
Május közepén az import, darabonként csomagolt (“ready-made”) karfiol nagybani piaci ára az 5,00-7,00 PLN/darab (475-665 Ft/db) sávban alakul, ami 6,00 PLN/db (570 Ft/db) átlagárat jelent, szemben az egy évvel ezelőtti 13,00 PLN/darab (1240 Ft/db) átlagárral. Ez a tavalyinál 54%-kal alacsonyabb átlagárat jelent, az ötéves átlagnál (8,50 PLN/db; 810 Ft/db) pedig 29%-kal alacsonyabb - írja a FruitVeB.
Bár a karfiol ára nagyon változékony, az olcsó import nem túl jó ómen a lengyel termelők számára. Ebben a piaci helyzetben egyelőre a korai lengyel karfiol ára meglehetősen jó szinten van, az importhoz hasonlóan az 5-7 PLN/db (475-665 Ft/db) sávban alakul, ami 6,00 PLN/db (570 Ft/db) átlagárat jelent - viszont a belföldi áru átlagára egy évvel ezelőtt még 6,50 PLN/db (620 Ft/db) volt.











