Aggasztó jóslat érkezett: ezt senki sem teszi zsebre nyáron

Aggasztó jóslat érkezett: ezt senki sem teszi zsebre nyáron

agrarszektor.hu
A legfrissebb májusi szezonális előrejelzéseket átböngészve - bár sok víz lefolyik még addig a Dunán és tudjuk, hogy a légkör egy kaotikus rendszer - egyelőre úgy tűnik, hogy a 2025-ös év nyara is melegebb ígérkezik, mint a korábban vizsgált (2018. novembere óta az 1993-2016 közötti) időszak átlaga. Az már szinte biztos, hogy Közép-Európában bizony jóval melegebb idő várható, az anomália értéke a  +1, sőt a +2 fokot is elérheti majd a nyári hónapokban.

Az ECMWF Copernicus Climate Change Service (C3S) szezonális előrejelzése több vezető meteorológiai modell, az ECMWF, az Egyesült Királyság Nemzeti Meteorológiai Szolgálata (Met Office), a francia Météo-France, a német DWD, a NOAA-hoz tartozó NCEP, a JMA, vagyis a Japán Meteorológiai Ügynökség, az ECCC, azaz a Kanadai Környezetvédelmi és Klímaváltozási Ügynökség és a BOM, vagyis az Ausztrál Meteorológiai Iroda előrejelzéseinek átlagát mutatja - írja az időkép.

EZ IS ÉRDEKELHET

Jól látszik, hogy Közép-Európában bizony jóval melegebb idő várható, az anomália értéke a +1, sőt a +2 fokot is elérheti majd a nyári hónapokban. Kontinensünk nagy részére igaz ez, egydül az Ibériai-félsziget, Szicília, Nagy-Britannia észali része és a Skandináv-félsziget egy jelentőse szegmense nem esik csak bele ebbe a kategóriába, de még ők fél-1 fokkal melegebb átlaggal számolhatnak a vizsgált időszakhoz képest. Ennél csak az Atlanti-óceán északi részén kisebb mértékű az anomália.

Egy szó, mint száz: a magas valószínűségi százalékok és a modellek eredményeinek konszenzusa erősen utalnak arra, hogy a 2025-ös nyár Európa nagy részén - így hazánkban is - az átlagosnál melegebb lesz. Ezt persze még számtalan dolog befolyásolhatja, de a májusban lefutott szezonális előrejelzések alapján egyelőre azt mondhatjuk, hogy bizony meleg nyarunk lesz.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Miért elixír az Elixir® (x)

A foszfonát gombaölő szerek hatásmechanizmusa régóta viták és rejtélyek forrása. Egyes tudósok úgy vélik, hogy ezeknek a termékeknek a legtöbb gombaölő hatása közvetlenül a gomba kórokozójára vonatkozik; míg mások azt gyanítják, hogy a gombára gyakorolt közvetlen hatás és a gazdaszervezet természetes védekezésének stimulálása együttesen megelőzi a betegségeket.

FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
EZT OLVASTAD MÁR?